Breaking News

Stare miasto sercem Krakowa

Kraków bezsprzecznie zalicza się do najpiękniejszych miast w Polsce. Znajduje się tutaj wiele zabytkowych budynków, mnóstwo wartych odwiedzenia muzeów, piękne klimatyczne uliczki oraz duża ilość wspaniałych i urokliwych miejsc na łonie natury. Stolica Małopolski ma ogromne znaczenie dla historii Polski i m.in. z tego względu przyciąga turystów z przeróżnych zakątków kraju. Kraków jest również chętnie odwiedzany przez osoby z zagranicy, które pragną zwiedzić to wspaniałe miasto.

Główny punkt wycieczek turystycznych

Będąc w Krakowie, obowiązkowym punktem w programie wycieczki powinno być zwiedzenie dzielnicy takiej jak Stare Miasto. Usytuowana jest w centralnej części stolicy Małopolski. Znajduje się tam wiele miejsc i obiektów wartych odwiedzenia, takich jak Barbakan, Brama Floriańska czy słynne Sukiennice. Jednak to nie wszystkie atrakcje jakie skupia Stare Miasto. Ważnymi miejscami są również: Rynek Główny, Bazylika Mariacka, Teatr im. Juliusza Słowackiego oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Piękne krajobrazy

W stolicy Małopolski znajduje się nie tylko wiele wspaniałych zabytków wartych zobaczenia. Jest tutaj również mnóstwo pięknych plenerów. Podczas wycieczki do Krakowa koniecznie trzeba zarezerwować trochę czasu na spacer po Plantach czy Parku Jordana. Wspaniale prezentuje się również Kopiec Krakusa czy Zalew na Zakrzówku. Kolejnym interesującym miejscem do wypoczynku na łonie natury może być również Zalew Nowohucki. Dzięki swojej lokalizacji, oddalonej od centrum, jest idealnym miejscem na relaks.

Więcej pomysłów na zwiedzanie Krakowa zamieściliśmy w artykule: Dlaczego warto odwiedzić Kraków po zakończeniu epidemii?

Miejsca, o których nie możesz zapomnieć

Kluczowym punktem wycieczki do Krakowa zdecydowanie powinno być odwiedzenie Zamku Królewskiego na Wawelu, który znajduje się w pobliżu Wisły oraz odwiedzenie dzielnicy takiej jak krakowski Kazimierz. Jest to miejsce bardzo urokliwe i ciekawe. Będąc w tym miejscu warto wybrać się na wieczorny spacer niesamowicie klimatyczną Kładką Ojca Bernatka, na której znajduje się mnóstwo kłódek, które zakochane pary zawieszają w tym miejscu na znak wiecznej miłości.

Miasto dla turystów

Bardzo trudno jest zwiedzić wszystkie piękne miejsca i obiekty w Krakowie w ciągu zaledwie jednego dnia. Jednak dzięki temu, że to miasto jest odwiedzane przez licznych turystów, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem zakwaterowania. W tym celu można skorzystać z wyszukiwarki internetowej wpisując frazę hotele Kraków. Kazimierz jest dzielnicą, w której znajduje się wiele noclegów, m.in. Hotel Regent. Kraków doskonale odpowiada na potrzeby osób odwiedzających to miasto, dlatego z pewnością bez problemu znajdziemy w nim zakwaterowanie.

Potrzebujesz inspiracji podróżniczych? Znajdziesz je na: https://www.gorlice.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *