Breaking News

Akcesoria, o których powinien pamiętać każdy narciarz!

akcesoria dla narciarzy

Jazda na nartach jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych. Niezależnie od tego czy wybieramy się na stok aby zjeżdżać, czy może na trasy biegowe albo w góry, zawsze warto mieć na sobie odpowiedni strój oraz akcesoria. Sprawią, że aktywność będzie jeszcze bardziej komfortowa i bezpieczna. O jakich dodatkach powinien pamiętać każdy narciarz?

Kije narciarskie

Kijki przydadzą się nam zarówno na stoku, jak i podczas biegu przez las czy góry. Kije do narciarstwa biegowego różnią się nieznacznie od kijów zjazdowych, jednak w obu przypadkach są niezbędne do bezpiecznej i profesjonalnej jazdy. Mimo iż może się wydawać, że kije przeszkadzają, w praktyce ułatwiają balansowanie ciałem i skręcanie.

Gogle narciarskie

Jednym z bardziej przydatnych akcesoriów na stoku, a także podczas biegu w górach, są gogle. Aby dobrze spełniać swoje zadanie, powinny być idealnie dopasowane do kształtu twarzy. Różne szkła są przeznaczone do różnych warunków pogodowych, jednak zamiast inwestować w kilka par, możemy zdecydować się na model fotochromatyczny, który dopasowuje się do światła na zewnątrz. Bardzo ważny jest filtr UV i/lub polaryzacja, ponieważ słońce, szczególnie to odbijające się od śniegu, działa szkodliwie na nasze oczy.

Stuptuty biegowe

Przydatne głównie w narciarstwie biegowym, jednak sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zalega spora ilość śniegu. Stuptuty zaczepiamy o buty biegowe lub narciarskie i nakładamy na spodnie. Chronią nas przed zimnem, wilgocią, a także wsypywaniem się śniegu do cholew butów.

Wiązania do biegówek

Narciarstwo biegowe nie ogranicza się do zjazdów ze stoku, dlatego też oprócz nart i butów potrzebujemy specjalnego sprzętu. Bardzo ważne jest, aby wiązania pasowały do zakupionych butów. Sklep z wiązaniami do nart to zazwyczaj także sklep z butami. Najlepszym rozwiązaniem więc jest zakup obu tych elementów jednocześnie. Na rynku znajdziemy różne typy wiązań i powinniśmy dobrać je do stylu w którym zamierzamy biegać oraz tras. Najbezpieczniej poradzić się sprzedawcy, który zna się na rzeczy i będzie mógł nam doradzić.

Kask narciarski

Kask jest dodatkiem, który sprawdzi się przede wszystkim na stoku i trudniejszych, np. wyczynowych trasach biegowych. Warto mieć go na sobie podczas jazdy, ponieważ zapewnia nam nie tylko ocieplenie głowy, ale przede wszystkim jej ochronę. Jest to element wyposażenia narciarskiego na którym nie warto oszczędzać. Tylko dobrej jakości, profesjonalny kask będzie w stanie ochronić nas podczas upadku czy zderzenia.

Jeśli interesujesz się także piłką nożną, zaciekawi Cię kolejny artykuł: Stroje piłkarskie z butelek? Jak kluby i producenci koszulek dbają o ekologię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.