Breaking News

Wycieczki szkolne – jak wybrać idealne miejsce? Podpowiadamy!

Zielona szkoła nad morzem to klasyka. To właśnie morze lub góry organizatorzy wycieczek rozważają jako pierwsze, zastanawiając się nad kierunkiem szkolnego wyjazdu integracyjnego. Naszym celem będzie stworzenie krótkiego poradnika, pomocnego podczas wyboru miejsca idealnego na wycieczkę. Wskażemy również ciekawe propozycje wyjazdów, które warto rozważyć planując podróże z uczniami.

Poszukujemy idealnego miejsca

Pamiętaj, że wybierając miejsce wyjazdu musisz uwzględnić nie tylko swoje potrzeby, lecz także uczniów. Młode osoby są zwykle pełne energii, zatem szukając idealnej miejscowości na wyjazd, zadbaj o to, by w okolicy było sporo miejsc, do których można udać się na spacer i wspólne wycieczki większą grupą.

Pamiętaj także, że dużo łatwiej będzie Ci zorganizować czas, gdy wybrana miejscowość będzie pełna atrakcji turystycznych. Przykładowo, wycieczka szkolna do Warszawy na pewno obfitować będzie w wiele interesujących przystanków – edukacyjnych, kulturalnych lub związanych z rozrywką.

Wyjazdy, które organizowane są przez szkoły, zwykle odbywają się na terenie Polski. Warto jednak rozważyć inne destynacje, które również świetnie sprawdzą się na wycieczki szkolne. Praga jest idealnym przykładem na to, że wycieczka zagraniczna również spełni nasze oczekiwania. Po pierwsze, w przypadku południowej części Polski, czeka nas zdecydowanie krótsza podróż do Pragi niż np. do nadmorskich miast. Nie musimy się więc obawiać wysokich kosztów dojazdu. Co więcej, często ceny praskich hoteli są porównywalne z krajowymi ofertami.

Wycieczki zagraniczne mają również mnóstwo innych zalet – pozwalają na poznanie pięknej architektury innych krajów, ale także, są okazją do skosztowania lokalnych potraw i zaznajomienia się z panującą tam kulturą i obcym językiem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę:

  • Jeżeli na wycieczkę zamierzacie pojechać korzystając z usług publicznych przewoźników, szukajcie miejsca, do którego zorganizowany jest bardzo dobry dojazd, niewymagający przesiadek.
  • Wybierając hotel lub pensjonat, zadbajcie o to, by całą grupą zmieścić się w jednym budynku lub na terenie jednego kompleksu (np. domków). Wspólne mieszkanie sprzyja integrowaniu!
  • Zanim ostatecznie zarezerwujecie hotel, zastanówcie się, co będziecie robić podczas wyjazdu. Jeżeli w planach jest kilka dni nauki, potrzebna będzie odpowiednia do tego (duża) sala.
  • Dużym udogodnieniem będzie dostępność boisk sportowych – zawsze cieszą się one ogromnym zainteresowaniem podczas szkolnych wyjazdów.
  • Jeżeli obawiasz się samodzielnego organizowania wycieczki, do współpracy zaproś biuro podróży. Wycieczki szkolne organizowane z pomocą doświadczonych osób, zawsze dopracowane są w każdym, nawet najmniejszym, szczególe.

Jeśli szykujesz się do wycieczki szkolnej w góry, przeczytaj kolejny artykuł: Niezawodne buty w góry – jakie wybrać na kamieniste szlaki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *