Breaking News

Self-storage na wakacje, czyli doskonałe rozwiązanie dla studentów

Studenci zjeżdżają się do dużych, uniwersyteckich miast z różnych stron Polski, a nawet świata. Latem opuszczają akademiki i wynajęte mieszkania, aby wrócić w rodzinne strony, wyjechać na wakacje lub do sezonowej pracy. Niektórzy decydują się także na wzięcie udziału w programie studenckim Erasmus, dzięki któremu wyjeżdżają do innego miasta lub kraju na semestr, a czasem i rok akademicki.

Pomysły na przechowywanie rzeczy studentów

Niezależnie od powodu opuszczenia miejsca, w którym studiują, każdy z nich boryka się z tym samym problemem. A dokładniej, co zrobić z rzeczami i meblami, których przez jakiś czas nie będą potrzebować. Codzienność studencka pełna jest dylematów i decyzji, w których ważną rolę odgrywa czynnik ekonomiczny. Jak widać trudności nie kończą się jednak wraz z zakończeniem roku akademickiego. W sezonie letnim pojawiają się kolejne wyzwania. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się przechowalnie rzeczy. Kraków, Warszawa i inne duże, studenckie miasta, posiadają już magazyny selfstorage, z których korzysta coraz więcej osób. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie i wychodzi naprawdę korzystnie, ponieważ wielkość komórki i długość wynajmu dostosowana jest do naszych potrzeb.

Opuszczający miasto studenci, poszukują bowiem miejsca, które nie nadwyręży ich funduszy, a jednocześnie będzie strzeżone, bezpieczne i w dobrych warunkach (czyli m.in. nie zawilgocone). Oczywiście istnieje możliwość pozostawienia rzeczy w dotychczas wynajmowanym pokoju czy mieszkaniu, jednak jest to nieopłacalne ze względu na fakt, że musieli by w dalszym ciągu opłacać czynsz.

Zastanawiasz się jaki smartphone będzie najlepszy? Odpowiadamy: iPhone czy inny smartfon? Co wybrać?

Akademik – czy tam nasze rzeczy będą bezpieczne?

W niektórych akademikach, istnieje możliwość pozostawienia rzeczy na wakacje, w specjalnym, zamykanym pomieszczeniu, jednak dostęp do klucza ma teoretycznie każdy, więc nie jest to opcja do końca bezpieczna. Jeszcze więcej problemów stanowi przechowywanie rzeczy o dużych gabarytach, np. drukarek, komputerów stacjonarnych, biurek, szaf czy innych mebli. Nawet gdyby właściciel wynajmowanego mieszkania, zezwolił studentowi na skorzystanie z komórki lokatorskiej przez dwa letnie miesiące, to i tak wszystkie meble, najzwyczajniej w świecie się tam nie zmieszczą.

Self-storage – bezpieczna i sprawdzona metoda przechowywania rzeczy

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wspomnianych wyżej magazynów samoobsługowych. Self-storage sprawdzi się zarówno podczas kilkumiesięcznego wyjazdu za granicę jak i na miesięczny powrót do domu rodzinnego. Boxy przystosowane są wielkością do naszych potrzeb, więc nawet sprzęty z całego mieszkania, zmieszczą się w jednym miejscu. Co więcej, stała temperatura, dobra wentylacja i brak wilgoci w powietrzu, zapewnią bezpieczne przechowywanie mebli, sprzętów elektronicznych a nawet podręczników. Co równie ważne, wynajmująca osoba ma całodobowy dostęp do swoich rzeczy, które są stale monitorowane. Dobrze jest również przemyśleć opcję dzielenia komórki ze znajomymi i podział kosztów, które w takim wypadku mogą wypaść jeszcze korzystniej.

Więcej interesujących artykułów najdziesz na: https://www.gorlice.info.pl/