Breaking News

Mała kuchnia w bloku jak urządzić

kuchnia

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Kuchnia to miejsce, które powinno być nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale przede wszystkim funkcjonalne. Niestety bardzo często – szczególnie w blokach – jest to małe pomieszczenie, które ciężko jest zaaranżować. Istnieje kilka sposobów na to, aby nawet najmniejsza kuchnia wydawała się optycznie większa i bardziej przestronna.

Jasne meble

Posiadając małą kuchnię, lepiej zrezygnować jest z ciemnych frontów meblowych. Najlepszą opcją są meble o jasnej kolorystyce – biała płyta, czy też drewno w beżowej tonacji, to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Jeśli chodzi o blaty, to powinny być one w odcieniach zbliżonych do frontów meblowych. W ten sposób uzyskamy nieco „rozmywający się” efekt, dzięki czemu nadamy naszemu wnętrzu upragnionej przestrzeni. Warto wspomnieć również o wykończeniu mebli. Najlepiej, aby były to powierzchnie gładkie i lśniące, które subtelnie odbijają światło.

Szukasz pomysłów na ciekawe urządzenie małej kuchni w bloku? Zajrzyj na mossdecor.pl i sprawdź wyjątkowy mech chrobotek!

W małym wnętrzu nie powinniśmy przesadnie eksponować akcesoriów kuchennych, gdyż stanie się ono ciężkie i chaotyczne. Utrzymanie porządku stanie się wówczas zdecydowanie trudniejsze. Znacznie lepiej postawić na meble w zabudowie, które posiadają zamykane szafki oraz pojemne szuflady. Dobrze również zakupić stół drewniany okrągły rozkładany na jednej nodze, który prezentuje się lekko, a także nie zabiera zbyt dużo miejsca. W razie potrzeby można po prostu rozłożyć go, aby zjeść posiłek w gronie większej liczby osób.

W niewielkich wnętrzach duże znaczenie ma również to, w jaki sposób ustawimy meble. W przypadku kuchni prostokątnej najlepiej ustawić meble i sprzęty po jednej stronie. Naprzeciwko nich można postawić stół. W pomieszczeniach kwadratowych najlepszą opcją będzie ustawienie mebli na kształt litery L. W ten sposób uporządkujemy wnętrze, dzięki czemu będzie ono wydawać się odrobinę większe, niż jest w rzeczywistości.

Chcesz zamontować w swoich oknach nowoczesne osłony? Wejdź na rolety-okienne.com i sprawdź jakie rodzaje rolet są najmodniejsze!

Subtelne dodatki

Wybierając dodatki do małej kuchni musimy kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Zbyt duża ilość elementów działa na naszą niekorzyść. Lepiej postawić na prostotę i minimalizm, gdyż tylko w taki sposób powiększymy optycznie wnętrze. Z całą pewnością lepiej zakupić jeden większy dodatek, niż kilka małych. Dobrze jest postawić na dekoracje ścienne np. obrazy, kwietniki, kinkiety, a także półki wiszące. Musimy jednak pamiętać, aby zachować zdrowy umiar. Jak wyżej wspomniano, im więcej przedmiotów umieszczonych na blatach lub ścianach, tym większy nieporządek panuje w pomieszczeniu. Wybrane przez nas dodatki również powinny być w jasnych barwach, tak aby wtapiały się one w otoczenie.

Lepiej zrezygnować z zasłon, czy też firanek. Przed słońcem lub uporczywym wzrokiem przechodniów najlepiej ochronią na rolety okienne. Doskonale pełnią one swoją rolę, a przy okazji nie odbierają wolnej przestrzeni.

Wykończenie ścian i podłóg

Chyba nikogo nie zdziwi, że ściany i podłogi w małej kuchni powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce. Większość osób decyduje się na tradycyjne kafelki w przestrzeni między półkami, jednak wspaniałą alternatywą jest mozaika szklana, która doskonale prezentuje się nad kuchennym blatem. Jest ona nie tylko efektowna, ale przede wszystkim praktyczna. Odbija światło, tak więc optycznie powiększa przestrzeń. Dodatkowo jest ona wytrzymała i łatwa w czyszczeniu.

Wiele osób nie lubi jednak monochromatycznych wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem jest więc przełamanie jasnych ocieni kontrastującą barwą. Świetną opcją jest przyozdobienie jednej ściany np. grafiką imitującą cegły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.