Breaking News

Konferencja w Krakowie – jak zorganizować

konferencja

Kraków to miasto sprzyjające biznesowym spotkaniom. Jest świetnie połączone komunikacyjnie niemalże z każdym innym regionem polski. Oprócz tego, znajduje się tu mnóstwo hoteli i sal konferencyjnych, w których można przyjąć swoich gości. Jako że konferencje często bywają przedsięwzięciami, które mają na celu budowanie wizerunku organizatorów, warto pomyśleć o zaplanowaniu takich etapów wydarzenia, które pozytywnie zaskoczą uczestników. Na co postawić w Krakowie? Oto kilka naszych wskazówek!

Sale konferencyjne i hotele

Oczywistym jest, że miejsce, w którym organizujemy wydarzenie w dużej mierze determinuje pierwsze wrażenie uczestników. Warto zatem postawić na salę lub hotel konferencyjny, który dobrze się prezentuje. Jeżeli organizujemy kilkudniowe wydarzenie, zdecydowanie lepiej wybrać hotel konferencyjny, w którym goście będą mogli pozostać na nocleg, bez konieczności przemieszczenia się. Ważne jest także, aby hotel nie był nazbyt oddalony od dworca i oferował możliwość zorganizowania posiłków.

Przeczytaj jeszcze: Sala konferencyjna – przygotować samodzielnie czy wynająć?

Zanim jednak zarezerwujesz salę konferencyjną, sprawdź:

  • czy pomieszczenie przeznaczone na konferencję pomieści Twoją liczbę gości,
  • czy sala wyposażona jest w rzutnik, ekran lub tablicę interaktywną,
  • czy istnieje możliwość zorganizowania poczęstunku,
  • czy istnieje możliwość zarezerwowania hotelu na wyłączność, jeżeli będzie to koniecznie, zważywszy np. na obecność ważnych osobistości.

Więcej porad odnośnie przygotowania konferencji znajdziesz na: https://www.gorlice.info.pl/

Czas wolny – Kraków to idealne miasto, by ciekawie go wypełnić

Czas wolny podczas konferencji bardzo często determinuje pozytywne wspomnienia i integruje gości. Warto zaplanować wspólne popołudnie (lub nawet jeden dzień) i atrakcje, które rozluźnią atmosferę wydarzenia. Oczywiście również ta – mniej oficjalna część wydarzenia – powinna być adekwatna do charakteru konferencji. Jeżeli mówimy o spotkaniu ważnych osobistości, raczej powinniśmy zrezygnować z organizowania wizyty w spa, spływu kajakami czy skoku na bungee. Jeżeli jednak nasze wydarzenie ma na celu promowanie nowoczesnego produktu i ma zdecydowanie mniej formalny charakter, możemy wyjść poza schematy.

Kraków sam w sobie jest atrakcją – za sprawą wielu zabytków i wyjątkowej historii, jeżeli jednak chcemy postawić na coś więcej, niż zwiedzanie Starego Miasta, oto nasz propozycje:

  • zwiedzanie klimatycznego Kazimierza, z wieloma wyjątkowymi knajpami i restauracjami, w których „czas się zatrzymał”,
  • przejażdżka dorożką po Rynku Głównym i jego okolicach,
  • zorganizowanie zamkniętego występu lokalnych artystów, których w Krakowie nie brakuje,
  • wizyta w jednym z krakowskich teatrów,
  • z myślą o kobietach: wizyta w laboratorium perfum lub manufakturze czekolady,
  • dla aktywnych: wspólny spływ kajakami po Wiśle, wycieczka rowerowa do Tyńca, wizyta w parku trampolin lub na torze gokartowym.

Szukasz hotelu na konferencje? Sprawdź Galicya Hotel Kraków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *