Breaking News

Weekend w Krakowie – co warto zobaczyć

Kraków

Kraków to miasto słynące z nie tylko licznych zabytków, ale również z dobrej zabawy. Wystarczy znać kilka najważniejszych obiektów i atrakcji, aby w przyjemniej atmosferze spędzić weekend w Krakowie. Zatem jakie miejsca powinniśmy odwiedzić?

Nocleg w Krakowie – gdzie przenocować?

Nie ulega wątpliwości, że dłuższy czas pobytu w Krakowie będzie wymagał wynajęcia noclegu. Oferta hotelowa jest naprawdę spora, a jedynie czym się różni od siebie to położeniem, ceną i standardem. Należy mieć na uwadze fakt, że ceny pobytu mogą być uzależnione nie tylko od standardu pokoju na jaki się zdecydujemy, ale również od sezonu.
Planując zwiedzanie na Starym Mieście warto przyjrzeć się hotelom położonym w jego okolicach jak np. Hotel Best Western Kraków. Wówczas zwiedzanie Krakowa staje się zdecydowanie bardziej komfortowe, ze względu na doskonały dojazd, praktycznie z każdego punktu miasta.

Krakowski Rynek

Nie ulega wątpliwości, że krakowski Rynek Główny, to punkt centralny miasta i główne miejsce spotkań, zabaw, ale i różnorodnych atrakcji. Możemy tam zobaczyć wiele obiektów z ciekawą i interesującą historią, jak np. Sukiennice, Barbakan czy Kościół Mariacki. Ostatni obiekt jest szczególnie wart uwagi, ze względu na fakt obecności w nim gotyckiego ołtarza stworzonego przez Wita Stwosza.

Mając na uwadze Rynek Główny nie można zapominać o jego podziemiach, czyli o miejscu, które przenosi nas do okresów średniowiecza, pokazując tym samym historię Krakowa. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa to także liczne wystawy nawiązujące do kupiectwa i mieszczaństwa prezentowane za pomocą zaawansowanej techniki komputerowej i holograficznej.

Szukasz mniej szablonowych atrakcji? Zobacz: Duchy czy miejskie legendy? Nawiedzone miejsca w Krakowie

Wzgórze Wawelskie

Wyruszając nieco dalej od Rynku Głównego warto wybrać się na Wawel, na którym widnieje Zamek Królewski z epoki renesansu. Zwiedzając ten obiekt nie możemy zapomnieć o królewskich komnatach czy o eksponatach archeologicznych. Kontynuując zwiedzanie Wawelu, godnym uwagi są groby królewskie, katedry, a także dzwon Zygmunta, którego dźwięk można usłyszeć jedynie podczas ważnych uroczystości państwowych. W okolicach tego miejsca, odwiedźmy Smoka Wawelskiego, będącego świetną atrakcją dla małych turystów.

Zabytki krakowskiego Kazimierza

Sięgając do historii dzielnicy Kazimierz możemy dowiedzieć się, że niegdyś stanowiła ona odrębne miasto. Dzisiaj to jedna z najpiękniejszych części Krakowa. Ze względu na historię zobaczymy tam głównie zabytki żydowskie, ale również odrestaurowane kamienice, restauracje specjalizujące się w kuchni żydowskiej czy stare pracownie rzemieślnicze. Miłośnicy kultury Żydowskiej nie powinni zapomnieć o Centrum Kultury Żydowskiej przy ulicy Meiselsa. To centralny i główny punkt na trasie ścieżki zabytków żydowskich.

O podróżowaniu po Polsce przeczytasz też na: https://www.gorlice.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.