Breaking News

Krakowskie Podgórze – atrakcje i obiekty

Kraków słynie z pięknych ulic, obiektów, ale i dzielnic. Jednym z nich jest Podgórze, nazywane także XIII dzielnicą. Jest to miejsce coraz chętniej odwiedzane przez turystów ze względu na sporą ilość atrakcji oraz obiektów historycznych. Jednak, które są uznawane za te najciekawsze i warte obejrzenia?

Podgórze – jedna z najpiękniejszych dzielnic Krakowa

Jak mówi historia – Podgórze dawniej stanowiło oddzielne miasto z prawami miejskimi. Od roku 1991 po reformie administracyjnej, dzielnicę tą przydzielono do miasta Krakowa. Obecnie to jedna z najciekawszych i najpiękniejszych dzielnic Krakowa, w której to zobaczymy m.in. Kopiec Kraka, czyli jak głosi legenda – miejsce pochówku założyciela Krakowa. A co jeszcze możemy zobaczyć w rejonie Podgórza?

Fort św. Benedykta

Fort św. Benedykta nazwany także Fortem 31 to unikat jeśli chodzi o architekturę forteczną. Jego nazwa wywodzi się od kościoła, którego patronem jest św. Benedykt. Po I wojnie światowej w Forcie zdecydowano się na urządzenie mieszkań. Jednak już podczas II wojny światowej obiekt ten służył Niemcom do przetrzymywania jeńców francuskich. Dziś jest to jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów.

Zobacz – Śladami wyjątkowych historii. Obiekty z listy UNESCO w Krakowie i okolicach i dowiedz się co jeszcze warto zobaczyć w dawnej stolicy Polski.

Kładka Ojca Bernatka

Ten most jest nazywany także „Mostem Miłości”, bowiem na jego barierach przypięto kilka tysięcy kłódek z imionami zakochanych. To dowód na to, że ich miłość będzie trwać do końca życia. Zatem wybierając się do Krakowa nie wolno zapomnieć o Kładce Ojca Bernatka i o romantycznym spacerze ulicami Podgórza.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Rejony Podgórza, to także wiele obiektów związanych ze sztuką. Jednym z nich jest Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK). To właśnie tam możemy spotkać się ze sztuką współczesną opartą o dwa ostatnie dziesięciolecia. Ze względu na zróżnicowaną grupę odbiorców, możemy tam spotkać nie tylko wystawy artystyczne, ale również edukacyjne, badawcze czy nawet wydawnicze. Warto nadmienić, że muzeum zlokalizowane jest na terenie już nieistniejącej fabryki Oskara Schindlera. Miejsce to ma niezwykła wartość historyczną, bowiem to właśnie tam Oskar Schindler zatrudniał Żydów, którym groziła eksterminacja.

Podgórze – gdzie warto zanocować?

Rezerwacja hotelu w dzielnicy Podgórze, to alternatywa dla zatłoczonego centrum miasta. Ze względu na to, że jest to miejsce rzadziej odwiedzane przez turystów możemy liczyć na tańsze oferty hotelowe. Jedną z nich jest Hotel Galicja Kraków, który to pozwoli na komfortowe spędzanie czasu w Krakowie.

Tu możesz znaleźć więcej inspiracji podróżniczych nie tylko po Krakowie: https://www.gorlice.info.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.