Breaking News

Co w Krakowie dla dzieci – najlepsze atrakcje i rozrywki

Kraków to niewątpliwe jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miast na mapie Polski. To doskonałe miejsce nie tylko dla turystów z całego świata, ale i dla małych dzieci. Zatem co Kraków może zaoferować tym najmłodszym turystom?

Odpowiedni nocleg to podstawa

Niewątpliwie jeden dzień pobytu w Krakowie to zdecydowanie za mało, żeby odwiedzić nawet te najważniejsze atrakcje i punkty miasta. Zatem pamiętajmy, aby wcześniej zarezerwować hotel, w którym spędzimy przynajmniej weekend. Oferta hotelowa jest naprawdę spora, jednak najlepiej wybrać ten hotel znajdujący się w centrum miasta, jak np. Hotel Best Western Kraków. Znajduje się on w pobliżu jednych z najważniejszych punktów miasta, do których powinniśmy zabrać nasze dziecko.

Szukasz ciekawych atrakcji dla dzieci? Wejdź na stronę „Dzieci świat” i zainspiruj się!

Rynek Główny – centralne miejsce rodzinnej rozrywki

Nie ulega wątpliwości, że krakowski Rynek Główny to jeden z największych rynków nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To właśnie tam możemy zobaczyć Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza czy Sukiennice. Na szczególną uwagę zasługuje ten ostatni obiekt, w którym nie tylko możemy nabyć ciekawych i ręcznie wykonanych pamiątek, ale to również miejsce, które prowadzi nas do Podziemi Rynku Głównego. Można tam zobaczyć wiele ciekawych średniowiecznych traktów, a także wiele pozostałości dawnych kramów czy studni. Dzięki sporej ilości multimediów wykorzystujących nowoczesną technikę komputerową mamy możliwość poczuć klimat Krakowa sprzed kilkuset lat. Również dla naszych maluchów została przygotowana strefa z pokojem zabaw i teatrzykiem. Z pewnością jest to miejsce warte odwiedzenia.

Chcesz poznać bliżej stolicę Małopolski? Sprawdź nasz artykuł „Dlaczego w Sukiennicach wisi nóż? Gdy historia miesza się z legendą„!

Zamek Królewski na Wawelu okazją do spotkania się ze Smokiem Wawelskim

Wyruszając nieco dalej od krakowskiego rynku możemy dojść na Wawel. To właśnie tam mamy okazję do zobaczenia Zamku Królewskiego, w którym to znajdują się groby królewskie. Jednak zdecydowanie ciekawszym obiektem dla dzieci będzie Smocza Jama, którą to według legendy zamieszkiwał Smok Wawelski. Jego rzeźbę zobaczymy poniżej Wzgórza Wawelskiego.

Planując rodzinny wyjazd do Krakowa w czerwcu nie zapominajmy o Wielkiej Paradzie Smoków, która to co roku organizowana jest przede wszystkim dla dzieci. Podczas widowiska możemy zobaczy wielkie dmuchane smoki, którym to towarzyszy muzyka oraz efekty świetlne i pirotechniczne.

Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema – park edukacyjny dla całej rodziny

Miejscem, którym dostarczy naszym maluchom doskonałej zabawy jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. To właśnie tam możemy zobaczyć urządzenia czy konstrukcje, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przyrody i fizyki. Należy mieć na uwadze fakt, że Ogród Doświadczeń dostępny jest do zwiedzania jedynie od kwietnia do października.

Szukasz hotelu dla swojej rodziny? Sprawdź hotel w centrum Krakowa – Best Western Plus